Drukuj
Komunikaty rzecznika
Kolejna grupa przestępcza o charakterze zbrojnym rozbita!
09.12.2010

Dzisiaj na wniosek Prokuratora Apelacyjnego w Szczecinie, Sąd Rejonowy w Szczecinie zastosował wobec 5 podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, handel narkotykami, podżeganie do zabójstwa i posiadanie broni palnej środek zapobiegawczy postaci tymczasowego aresztowania. 

 Śledztwo w tej sprawie Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie w Wydziale V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji prowadzi od lipca 2010 r. W jego toku ustalono, że na terenie województwa zachodniopomorskiego działa zorganizowana grupa przestępca o charakterze zbrojnym, której celem było osiąganie korzyści majątkowych
z popełniania przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków. Członkowie tej grupy posiadali broń palną, którą zabezpieczyli Policjanci podczas wykonywania czynności procesowych. Podejrzanym zarzucono także podżeganie do zabójstwa. Był to min. pistolet maszynowy z tłumikiem, obcięta dubeltówka tzw. „obrzyn”, broń krótka oraz bojowy granat.
W dniu 7 grudnia 2010 r. funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji w Szczecinie na polecenie Prokuratora Apelacyjnego w Szczecinie zatrzymali szefa opisanej grupy przestępczej oraz cztery osoby biorące udział w grupie. Zatrzymanym osobom prokurator ogłosił zarzuty: udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, posiadania bez wymaganego zezwolenia broni palnej, podżegania do zabójstwa oraz wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych.
Za przestępstwa te grozi sprawcom do 25 lat pozbawienia wolności.


cofnij...