Drukuj
Komunikaty rzecznika
11 aresztowanych za handel narkotykami
20.10.2011
Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie w Wydziale V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji, prowadzi śledztwo Ap Ds. 20/ 11 Spc dotyczące działalności na terenie Gryfic i innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego, zorganizowanej grupy przestępczej, której założeniem było osiąganie korzyści majątkowych z popełniania przestępstw polegających na wprowadzaniu do obrotu znacznych ilości narkotyków, w tym marihuany przemyconej z Królestwa Holandii na terytorium Polski, to jest  o czyn z art. 258 § 1 kk, z art. 55 ust . 1 i 3 oraz z art. 56 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii.
W czerwcu 2011 roku nastąpiło zatrzymanie czterech mieszkańców Gryfic, przy których zabezpieczono 3 kilogramy marihuany uprzednio przemyconej z Królestwa Holandii na terytorium Polski.
Wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a jeden z nich nadto usłyszał zarzut kierowania nią.  W ciągu pierwszego półrocza 2011 roku członkowie grupy przemycili z Królestwa Holandii do Polski nie mniej niż 50 kilogramów marihuany, a także wprowadzili do obrotu znaczne ilości amfetaminy.
We wtorek 18 października 2011 roku, w godzinach rannych,  działając z polecenia prokuratora, funkcjonariusze CBŚ KGP, wspomagani przez policyjnych antyterrorystów weszli do 18 lokali na terenie Gryfic i Koszalina, gdzie  zatrzymali  15 osób, mających ścisły związek z przemytem i obrotem marihuaną oraz amfetaminą  na terenie Gryfic i innych miejscowości województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 20 do 32 lat, część z nich w przeszłości była wielokrotnie karana za przestępstwa narkotykowe lub inne przestępstwa kryminalne.
Wszystkim zatrzymanym prokurator z Wydziału V ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji  Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie przedstawił zarzuty wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków na terenie Gryfic i innych miejscowościach  województwa zachodniopomorskiego.
Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec 11 zatrzymanych tymczasowe aresztowanie, natomiast wobec 4 pozostałych zastosowano poręczenia majątkowe, dozory policji i zakazy opuszczania kraju.
Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.


cofnij...