Drukuj
Komunikaty rzecznika
SPOTKANIE PROKURATORÓW NIEMIEC I POLSKI
14.05.2013

W dniu 13 maja 2013 r. Prokurator Apelacyjny w Szczecinie Józef Skoczeń wziął udział w spotkaniu niemieckich i polskich prokuratorów, które odbyło się w Prokuraturze Generalnej Landu Brandenburgii.

W spotkaniu brali udział: Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny Landu Brandenburgii, prokuratorzy niemieckiej Prokuratury Generalnej, Prokuratorzy Okręgowi w Cottbus, Neuruppin, Poczdamie i Frankfurcie nad Odrą oraz prokuratorzy tych okręgów o polskim pochodzeniu, a także przedstawiciel Niemiec w EUROJUST, a ze strony polskiej Prokuratorzy Apelacyjni oraz Prokuratorzy Okręgowi w Szczecinie i Poznaniu.

W trakcie spotkania omówiono sprawozdanie Prokuratora Generalnego Niemiec z konferencji dotyczącej wprowadzenia Prokuratury Europejskiej oraz sprawozdanie niemieckiego przedstawiciela w EUROJUST odnośnie przygotowań do wprowadzenia Prokuratury Europejskiej jak też aktualnej sytuacji w EUROJUST. Ponadto poruszono problematykę związaną z optymalizacją egzekucji kar pieniężnych w Polsce. Omówiono również projekt powołania pierwszego polsko-niemieckiego Wspólnego Zespołu Śledczego. 


cofnij...