Drukuj
Komunikaty rzecznika
Udzielili pomocy
12.03.2015
176 osób skorzystało podczas tegorocznych obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” z bezpłatnych porad prawnych udzielanych w trakcie dyżurów pełnionych przez prokuratorów obszaru apelacji szczecińskiej w dniach 23-28 lutego 2015 r.
Najwięcej osób – bo – 94 przyszło do prokuratur w okręgu szczecińskim. W okręgu koszalińskim po poradę prawną do prokuratorów zwróciło się 47 osób, a w okręgu gorzowskim – 25. W Prokuraturze Apelacyjnej w Szczecinie z pomocy skorzystało 10 osób.
Prokuratorzy pełnili także dyżury w Ośrodku Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem – Stowarzyszenie „S.O.S. dla Rodziny” w Szczecinie oraz na terenie właściwości Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie w Miejskich i Powiatowych Ośrodkach Pomocy Rodzinie, a także Gminnych Ośrodkach Wsparcia Rodziny m.in.: w Strzelcach Krajeńskich, Sulęcinie, Białogardzie, Świnoujściu, Gryfinie, Dołujach, Przecławiu, Choszcznie, Szczecinie i w Dziale Poradnictwa Specjalistycznego i Interwencji Kryzysowej w Policach.
Były to dyżury wspólne z adwokatami, radcami prawnymi, policjantami, komornikami oraz przedstawicielami instytucji pomocowych. W dyżurach pełnionych w siedzibach prokuratur uczestniczyli funkcjonariusze Policji i pracownicy instytucji, których przedmiotem działalności jest pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem, w tym pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Rejonowego Ośrodka Pomocy Rodzinie Prawobrzeże w Szczecinie.
Najczęściej udzielana pomoc dotyczyła osób pokrzywdzonych w konfliktach rodzinnych, ofiar oszustw i wypadków komunikacyjnych.
Po poradę zgłaszały się także osoby oczekujące pomocy w sprawach spadkowych, ubezpieczeniowych i ze stosunku pracy.
W trakcie trwania tegorocznego „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” prokuratorzy przyjęli 4 zawiadomienia o przestępstwie – wszystkie w okręgu gorzowskim.


cofnij...