Drukuj
Komunikaty rzecznika
„Międzynarodowe uprowadzenie dziecka” – Konferencja polsko-niemiecka
24.06.2015
Dzisiaj, 24 czerwca 2015 r. w Prokuraturze Apelacyjnej w Szczecinie odbyła się Konferencja poświęcona prawnokarnym aspektom „Międzynarodowego uprowadzenia dziecka”.
Jej przedmiotem była prezentacja współpracy i wspólnych działań podjętych przez polskich i niemieckich prokuratorów i policjantów w związku z uprowadzeniem w kwietniu 2015 r. 10-letniej dziewczynki przez obywatela Polski zatrzymanego na terenie Niemiec.
Omówiono także zagadnienie międzynarodowego porwania na gruncie przepisów karnych obowiązujących w Polsce i w Niemczech oraz podstawy prawne wspólnych działań podjętych przez prokuratorów i wymiany informacji przez Policję.
Na zaproszenie Prokuratora Apelacyjnego w Szczecinie Józefa Skoczenia w Konferencji uczestniczyli m.in. Prokurator Generalny Landu Meklemburgii-Pomorza Przedniego Helmut Trost, Naczelny Prokurator Prokuratury Generalnej w Rostocku Marco Henke, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotr Ostrowski, prokuratorzy z Neubrandenburga i Rostocku, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Prokuratorzy Okręgowi w Gorzowie Wielkopolskim, Koszalinie i Szczecinie oraz szczecińscy prokuratorzy.


cofnij...