Drukuj
Komunikaty rzecznika
Trzej sprawcy rozboju na konwojencie przewożącym pieniądze na wypłaty dla pracowników staną przed sądem
08.01.2016

Prokurator Apelacyjny w Szczecinie skierował do Sądu w Koszalinie akt oskarżenia przeciwko dwóm organizatorom i bezpośredniemu wykonawcy rozboju na pracowniku firmy transportowej przewożącym pieniądze na wypłaty dla pracowników. Do napadu doszło w kwietniu 2015 r. w okolicach Koszalina. Łupem sprawców padło ponad 100.000,00 zł.

Rozbój zaplanowany został przez wielokrotnego recydywistę Przemysława K. oraz Kamila D. Uzyskali oni informacje o transporcie 140.000,00 zł – 200.000,00 zł na wypłaty dla pracowników firmy transportowej. Następnie zaangażowali do napadu trzech mężczyzn, wyposażyli ich w bezpieczne telefony komórkowe oraz samochód i udzielili im szczegółowych wskazówek co do sposobu jego przeprowadzenia. Organizatorzy starali się sobie zapewnić alibi, nagrywając się na monitoring w kilku punktach Koszalina. Jednocześnie przekazywali bezpośrednim sprawcom informacje o czasie i miejscu napadu.

Doszło do niego około godz. 23.00. Pokrzywdzony wysiadł z samochodu, aby otworzyć bramę na teren posesji. Został zaatakowany przez Norberta S., Damiana N. i Piotra W. Sprawcy przewrócili go i przydusili do ziemi. Pokrzywdzony był też kopany po plecach i użyto wobec niego gazu łzawiącego. Napastnicy zabrali pokrzywdzonemu torbę z ponad 110.00,00 zł. Pokrzywdzony usiłował odzyskać torbę z pieniędzmi, jednakże został ponownie pobity przez sprawców, którzy uderzali go twardym przedmiotem w głowę i kopali. Napastnicy odjechali samochodem w okolice jednej z nadmorskich miejscowości, gdzie zakopali łup. 


cofnij...